2021/2022

MEZINÁRODNÍ VÝTVARNÁ SOUTĚŽ POLSKO

Již tradičně se naši žáci zapojili do mezinárodní soutěže "Lidé lidem připravili tento osud". Soutěž zpracovává nelehké téma holokaustu. Ocenění a kvalifikaci na výstavu získali tito mladí výtvarníci: Daniel Řezníček, Tomáš Rybar, Karolína Sedláčková, Nela Žaloudková a Aneta Rybarová. Ohodnocení za vedení žáků získala i paní učitelka Eva Kopřivová. Všechny práce ze soutěže můžete vidět na webu https://mdk1.tychy.pl/galeria/. Již po prvním pohledu na oceněné práce je zřejmé, že tato soutěž má opravdu vysokou uměleckou úroveň. O to větší radost z úspěchu máme. Doufáme, že se nadaným mladým umělcům bude dařit i nadále. 

 

KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE ZUŠ VE HŘE NA ZOBCOVÉ FLÉTNY

Krajské kolo ve hře na zobcovou flétnu proběhlo 11.4.2022 v Olomouci. Soutěžilo se prakticky celý den a výkony byly na vysoké úrovni. Jednotlivá vystoupení hodnotila pětičlenná porota z řad zkušených pedagogů a hráčů na zobcové flétny. Jakub Pavela se nenechal rozhodit trémou ani konkurencí a získal první cenu.

 

KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE ZUŠ V SÓLOVÉM ZPĚVU

Krajské kolo soutěže ve zpěvu se konalo opět v ZUŠ Campanella. Účast byla velmi hojná. Dohromady ve všech kategoriích soutěžilo 80 zpěváků z 18 škol Olomouckého kraje. Karolína Marlen Jašková podala opravdu skvělý pěvecký výkon a v nemalé konkurenci tak získala 1. místo a zároveň nejvyšší počet bodů v nulté až třetí kategorii.  

 

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE ZUŠ VE HŘE NA ZOBCOVÉ FLÉTNY

Okresní kolo soutěže ve hře na zobcovou flétnu se konalo v ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci. Naši školu reprezentovali Esther Petra Lemstrová v kategorii do 10 let, Barbora Ďurišová v kategorii do 15 let a Jakub Pavela v kategorii do 16 let. Všichni ze třídy Martiny Michailidisové. Flétnisté věnovali dlouhou dobu přípravě soutěžního programu a jejich poctivá příprava se jim opravdu vyplatila. V Olomouci podali skvělé výkony a všichni tři získali první cenu. Jakub Pavela pak postoupil dále do krajského kola. Mimořádné ocenění poroty za hudební doprovod získala i jejich korepetitorka paní učitelka Aneta Szukalská.

 

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE ZUŠ V SÓLOVÉM ZPĚVU

Pěvecká třída pod vedením paní učitelky Jany Hejlové si po pečlivé přípravě uspořádala školní kolo soutěže. Po zhodnocení porotou byli do okresního kola konaného v ZUŠ Campanella v Olomouci vysláni tito zpěváci: Michala Pohanková, Klára Szukalská, Karolína Marlen Jašková, Libor Janásek a Pavlína Lišková. Soutěžilo se v kategoriích podle věku. Hrou na klavír doprovodila žáky paní učitelka Anna Kvěchová. Pro naše žáky byla soutěž velkou zkušeností. Mohli si vyslechnout žáky z dalších šesti škol olomouckého okresu a zazpívat si v akusticky úžasném sále ZUŠ Campanella. Kromě cenných zkušeností si naši zpěváci přivezli i pěkná ocenění: Michala Pohanková 1. cena v 0. kategorii, Klára Szukalská 3. cena v I. kategorii, Karolína Marlen Jašková 1. cena v I. kategorii s postupem do krajského kola, Libor Janásek 3. cena v III. kategorii a Pavlína Lišková 3. cena ve IV. kategorii

TOPlist
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Více informací zde. Používáním této stránky s tím souhlasíte.