2013/2014

POLSKO - Výtvarný obor (2013)


Již tradičně se žáci výtvarného oboru ZUŠ Moravský Beroun zúčastňují mezinárodní výtvarné soutěže v Polsku s názvem
,,Lidé lidem připravili tento osud “.
Organizátoři této soutěže mají od jejího počátku stejné cíle:
šíření pravdy o nacistických vyhlazovacích táborech na základě historických znalostí a svědectví těch, kteří přežili, uctění památky obětí holocaustu.
Práce mladých lidí vyjadřují myšlenky, empatie, soucit s bližními, solidaritu mezi vězni různých národů a vyznání. Zapojení do této soutěže je výzvou k tvorbě, využití mysli a srdce.
V letošním 15. ročníku soutěže byly oceněny práce těchto žáků: Kateřiny Souškové, Jany Hejtmánkové a Jana Růžičky. Pro své ceny si do Polska jeli žáci s paní učitelkou Evou Kopřivovou, která obdržela taktéž diplom za výbornou přípravu žáků.


***
Ústí nad Orlici - Výtvarný obor (2013)
Další každoroční soutěží je mezinárodní výtvarná soutěž ,,Vánoce a betlém“ v Ústí nad Orlicí. Zde se umístil na vynikajícím 2. místě se svým linorytem Jonáš Feranec. Předání cen se uskutečnilo v Hernychově vile v Ústí nad Orlicí.***
Bruntál - Výtvarný obor

Každý rok se žáci naší školy rádi účastní výtvarné soutěže, kterou vyhlašuje Okresní myslivecká rada v Bruntále. Na téma myslivost malovali všichni žáci přírodu a zvířátka. Eliška Semmlerová, která namalovala krásnou veverku s oříškem, získala za svou práci 2.místo.

Poděkování a gratulace patří všem žákům, kteří se také zúčastnili a zaslali svá dílka do těchto soutěží .

***

Výtvarný obor - Mezinárodní soutěž v Polsku

Vyznamenání
FOTO ZDE

***

Výtvarný obor - Vánoční soutěž 3. místo
***

Výtvarný obor-myslivecká soutěž
Výtvarný obor - pobočka Libavá
3. místo
***

Výtvarný obor v ZUŠ Moravský Beroun slaví úspěchy v ČR i v zahraničí

V prosinci loňského roku žáci Základní umělecké školy Moravský Beroun vytvořili kolektivní práci- keramický betlém.

Se svým dílkem se zúčastnili mezinárodní soutěže na téma ,,Vánoce a betlém" v Ústí nad Orlicí. Soutěž byla vyhodnocena letos v březnu a žáci ve své kategorii 6-9 let obdrželi krásné 3. místo.***


V lednu letošního roku se zúčastnila žákyně Základní umělecké školy Moravský Beroun Leona Svobodová mezinárodní soutěže v Polsku pod názvem- ,,Lidé lidem připravili tento osud".

Do této soutěže přišlo téměř 1000 prací z Polska , z Čech , z Německa , z Ruska , z Ukrajiny a z Wloch.Za svůj linoryt Leona obdržela vyznamenání a pro cenu si do Polska jela i s paní učitelkou E. Kopřivovou.

Blahopřejeme a přejeme výtvarnému oboru a jejich žákům další úspěchy.


GRATULUJEME!!!


TOPlist
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Více informací zde. Používáním této stránky s tím souhlasíte.