2017/2018

SOUTĚŽE 2017 - Výtvarný obor

XIX. mezinárodní umělecká soutěž „Lidé lidem připravili ten osud“ Augusta Kowalczyka 

Žáci výtvarného oboru ZUŠ Moravský Beroun se letos zúčastnili již 19. ročníku mezinárodní umělecké soutěže „ Lidé lidem připravili ten osud“ Augusta Kowalczyka v městě Tychy v Polsku. Tematika soutěže je velmi těžká, vychází z příběhů mučednických osudů bývalých vězňů koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau, vyvražďování židovského národa – holocaustu, smrti a utrpení Poláků, Rusů, Romů i jiných národů. Do soutěže bylo zasláno na 875 prací, z toho 768 jich bylo z Polska,   8 z  Běloruska, 19 z Česka, 18 z Francie, 10 z Ruska, 47 z Ukrajiny a 7 z Itálie. Po konkrétním výběru předložených prací komise ocenila 26 prací, mezi těmito pracemi bylo dílko i naší žákyně Lenky Růžičkové. Dále vybrali význačných 32 prací a 101 prací zařadili na výstavu po soutěži. Na tuto výstavu byly vybrány i práce našich žákyň – Věry Entlové, Sáry Vargové a Kateřiny Kuchařové.

Velké pocty se dostalo také paní učitelce Evě Kopřivové, která se se svými žáky zúčastnila této soutěže již podesáté, za což získala titul „Strážce paměti“ a také byla oceněna za vysokou uměleckou úroveň prací mladých umělců, které tímto těžkým tématem provázela.

Je velmi záslužné tyto tragické události připomínat, propagovat pravdu a historické znalosti o Auschwitz-Birkenau a holocaustu, zachovávat paměti o obětech a pěstovat úctu k národům, které trpěly genocidou.  Velmi potěšující je, že každý rok práce našich žáků i v takto hojně zastoupené mezinárodní soutěži dosahují úspěchu a ocenění.

  

 

SOUTĚŽE 2017 - Hudební obor


Flautování - soutěžní přehlídka ve hře na zobcovou flétnu.
Jindřichův Hradec 7. a 8. 4. 2017


Eliška Jurčová (10 let) a Jakub Pavela (10 let) se letos rozhodli zúčastnit prvního ročníku soutěžní přehlídky Flautování v Jindřichově Hradci. Pod vedením paní učitelky Martiny Michailidisové se vrhli do studia povinných skladeb a vybrali si skladby volitelné. Celkově museli zvládnout 5 minut soutěžního programu. Přípravě se věnovali nejen na svých hodinách, ale také ve výjimečných lekcích a při souhře s korepetitorkou Janou Burdovou. Příprava je stála mnoho úsilí. Navíc Eliška i Kuba byli zároveň soupeři, protože soutěžili ve stejné kategorii.
Samotná přehlídka byla nejen náročná na čas a přípravu, ale také byla pro děti velkým zážitkem. Už jen téměř sedmihodinová cesta s několika výlukami byla pořádně dobrodružná. První den přehlídky jsme si vyslechli soutěžící z vyšší kategorie. Večer jsme pak zavítali na velmi inspirativní koncert Jakuba Kydlíčka, který byl zároveň hlavním porotcem přehlídky. Druhý den byl plný nervozity, ale nakonec se všechno zvládlo. Eliška i Kuba se dopoledne zúčastnili malého flétnového workshopu a odpoledne se utkali v soutěžním klání. V jejich kategorii bylo šestnáct soutěžících a úroveň byla velmi dobrá. Eliška Jurčová vybojovala bronzové pásmo a Jakub Pavela získal pásmo zlaté. Musíme také dodat, že Kuba měl ve zlatém pásmu třetí nejvyšší počet bodů. 
Pro ty z vás, kteří by si chtěli poslechnout jejich soutěžní vystoupení, přikládáme odkaz. Stačí rozkliknout a v okně s nadpisem "zobrazit více" kliknout na jména našich nadějných mladých flétnistů.
https://www.youtube.com/watch?v=dhYsdyWoi6g

 

Celou fotogalerii ze soutěže naleznete zde.

 

Houslová soutěž - okresní kolo, 2. místo v nulté kategorii:

Adam Menša

 

TOPlist
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Více informací zde. Používáním této stránky s tím souhlasíte.