2015/2016

SOUTĚŽ ZÁKLADNÍCH UMĚLECKÝCH ŠKOL

Stejně jako v minulých letech se i v tomto roce konala Národní soutěž základních uměleckých škol. Letos se soutěžilo ve hře na lidové, smyčcové a dechové nástroje a také ve zpěvu. Pro pedagogy i naše žáky byla účast v soutěži velká výzva. Žáci společně s učiteli  pečlivě vybírali repertoár a během různých veřejných vystoupení se připravovali na tuto výjimečnou událost. 

Okresní kolo soutěže ve zpěvu se konalo 19. 3. 2015 v ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci. Účastníci z šesti škol byli rozděleni do jedenácti kategorií podle věku. V první kategorii soutěžilo sedm dívek. Mezi nimi zazpívala i Simona Krbečková. Přednesla lidovou píseň Žežulka a Kozlíčkovo naučení Jaroslava Křičky. Ludmila Kratochvilová soutěžila spolu s dalšími pěti soupeřkami ve čtvrté kategorii. Její soutěžní repertoár se skládal z lidové písně Čí to husičky a dále z písní z muzikálů Wouldn’t it be Loverly a My favourite things. Obě děvčata doprovodila na klavír paní učitelka Anna Dušková. Výkony soutěžících sledovala pětičlenná porota, která je za jejich výkony odměnila třetím místem.

O týden později 26. 3. 2015 se v ZUŠ ve Šternberku konalo okresní kolo soutěže ve hře na zobcové flétny. Tereza Kavanová soutěžila v páté kategorii. Proti sobě měla sedm soupeřek. Její repertoár se skládal z barokních tanců Philiberta de Lavigne a současné kompozice Manfreda Zimmermanna Liebesschnulze. Na klavír ji doprovázela paní učitelka Mgr. Aneta Szukalská. I přes trému zahrála Terezka skladby velmi jistě a v soutěži získala krásné druhé místo.

Díky soutěžím měli naši žáci i pedagogové možnost porovnat úroveň výuky na ostatních školách v okrese a také získat nové zkušenosti. Všichni jsme měli z ocenění našich žaček velkou radost a doufáme, že nás brzy budou reprezentovat na dalších soutěžích, přehlídkách a koncertech.

     

TOPlist
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Více informací zde. Používáním této stránky s tím souhlasíte.