2017/2018

SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA FLAUTOVÁNÍ

Flétnista Jakub Pavela  ze třídy Martiny Michailidisové se letos rozhodl zúčastnit druhého ročníku soutěžní přehlídky Flautování v Jindřichově Hradci. Tato soutěžní přehlídka je na přípravu opravdu náročná, protože účastníci musí nastudovat jednu povinnou skladbu. Kuba se ale náročného repertoáru nezalekl. Nastudoval povinnou Královskou estampii - skladbu z období středověku. Dále pak soutěžní program doplnil barokní Gavott  a moderní skladbou Nonchalance. Jeho výkon svým doprovodem podpořily paní učitelky Martina Michailidisová a Jana Burdová. Svůj repertoár zahrál před tříčlennou odbornou porotou, která ho ocenila stříbrným pásmem.  Samotná přehlídka byla nejen náročná na čas a přípravu, ale také byla pro Kubu velkým zážitkem. Mohl se porovnat se soupeři z České republiky i ze Slovenska. Projít se historickým městem s pohádkově krásným zámkem. Večer si vyslechl koncert s minipřednáškou o nástrojích v podání porotců soutěže. A během prodejní prezentace obchodu s hudebními nástroji si vyzkoušel zahrát na svou vysněnou elektrickou flétnu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE VE HŘE NA ZOBCOVOU FLÉTNU.

Krajské kolo soutěže ve hře na zobcovou flétnu se konalo 28. 3. 2018 v ZUŠ v Hranicích na Moravě. Celkem se okresní soutěže zúčastnilo 51 soutěžících z 15 škol kraje.  Všichni  flétnisté sem postoupily z předešlých okresních kol. Soutěžící byli opět rozděleni do kategorií podle věku. Naši školu  reprezentoval v 5. kategorii Jakub Pavela ze třídy Martiny Michailidisové. Své šestiminutové soutěžní vystoupení odehrál za doprovodu vynikající olomoucké cembalistky MgA. Lucie Fišerové. Pětičlenná odborná porota jeho výkon ocenila 1. místem bez postupu do ústředního kola. Pro Kubu i jeho paní učitelku je toto ocenění velkou radostí a doufají, že k němu časem přibudou další. 


 

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE V SÓLOVÉM ZPĚVU

Okresní kolo soutěže ve zpěvu se konalo 15. 2. 2018 na ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci. Účastníci z šesti škol v okrese byli rozděleni do několika kategorií podle věku. Naši školu letos reprezentovalo pět žaček ze třídy paní učitelky Anety Szukalské. V 0. kategorii Eva Grace Lemstrová ,v 1. kategorii  Barbora Mikelová, v 2. kategorii Eliška Kratochvilová a ve 4. kategorii Simona Krbečková a Magdaléna Zvědělíková. Za klavírního doprovodu své paní učitelky podala děvčata moc hezké výkony, za které je porota odměnila následujícími oceněními: 

Eva Grace Lemstrová - 3. cena
Barbora Mikelová - čestné uznání
Eliška Kratochvilová - 3. cena
Simona Krbečková - 2. cena
Magdaléna Zvědělíková - 3. cena

Všem zpěvačkám gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů!
 
    

 

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE VE HŘE NA ZOBCOVOU FLÉTNU.

Okresní kolo soutěže ve hře na zobcovou flétnu se konalo 28. 2. 2018 v ZUŠ  ve Šterberku. Celkem se okresní soutěže zúčastnilo 41 soutěžících rozdělených do kategorií podle věku. Naši školu  reprezentovali žáci ze třídy Martiny Michailidisové. Barbora Ďurišová ve 4. kategorii, Zuzana Čermáková, Eliška Jurčová a Jakub Pavela v 5. kategorii. Svá soutěžní vystoupení zahráli flétnisté za doprovodu paní učitelky Anety Szukalské. Za své velmi dobré výkony získali tato ocenění:

Barbora Ďurišová 2. cena
Zuzana Čermáková 3. cena
Eliška Jurčová 2. cena
Jakub Pavela 1. cena s postupem do krajského kola soutěže. 
 
Všem flétnistům děkujeme za skvělou reprezentaci a Kubovi přejeme mnoho štěstí v krajském kole, které se bude konat v Hranicích na Moravě. 
   
 
TOPlist
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Více informací zde. Používáním této stránky s tím souhlasíte.